AKO (NE)CHUTÍ MOC - SDKU-DS
=============================

Inak pred voľbami, inak po voľbáchEXKLUZÍVNA ZBIERKA KOMENTÁROV na FaceBooku
1) Ako (ne)chutí moc SDKU
2) Ako (ne)chutí moc SaS
3) Ako (ne)chutí moc KDH
4) Ako (ne)chutí moc MOST
5) Vládou organizovaná kampaň
6) Pán Kaník sa nudí
7) Pomýlená nežná vyčíňa
8) Dzurindová stratégia
9) Zbojník Mikloš- chudobným rozdáva
10 Kto si bude uťahovať opasky

Prečo nie a už nikdy žiadnu koaličnú radu
Svojim postupom a zoskupením vládnúcich politických strán v parlamente nastavila limitovanie výkonnej moci inou netradičnou formou nášmu parlamentu a to nielen formu ale i prostriedky činnosti výkonnej moci.
Na jednej strane zaviazala členské politické strany prostredníctvom ich poslancov povinnému, jednotnému postupu dodržiavať jej rozhodnutia a hlasovať v parlamente podľa predom dohodnutého postupu a tak ich zbavila ich poslaneckej nezávislosti rozhodovať podľa svojho vedomia a svedomia, a na druhej strane hneď po nástupe k moci sa začala ukazovať v najlepšom svetle zavádzať rôzne sociálne opatrenia. To trvalo však len dotiaľ, kým si neupevnila svoju moc. Akonáhle však jú dosiahla začala sa povýšovať a zdôvodňovať svoju nepostrádateľnosť diktatúrskymi metódami čo sa najsamprv prejavilo postupným prenasledovaním a likvidáciou svojich protivníkov ( najväčie masové čístky aké kedy sa u nás robili ), začala vhánať štát do "vojnového stavu".
Plodila nebezpečné protiústavné rozhodnutia a obmedzovala občanom ich ústavné práva, ako tomu bolo u občana Trnku. Pripravovala sa ľudom vziať internet ktorý chcela mať totálne pod kontrolou. Takéto a podobné názory im boli tŕňom v oku. Verejnoprávne média už mali pod kontrolou. Prichádzali na rad kontrolovať aj webové stránky, a elektronická pošta sa mala dostávať len na povolenie. Teraz to znie neuveriteľne ale o dva, tri roky by sa to bolo stalo realitou s ktorou by sme sa boli museli zmieriť a príjmať ako prijímame všetko čo je proti nám ľudu.
Koaličná rada bola inštitút umelo vykonštruovaný v demokraciach odsudzovaný. Bola to zločinecká organizácia, plodiacá protiústavné zákony a brala poslancom ich rozhodovacie právo zozhodovať sa podľa ich vedomia a svedomia. Sabotovala rozvoj tejto krajiny a ich smerovanie bolo pomstychtivé, neprofesionálne, diletantské. Škodilo všetkým ľudom tejto krajiny a plodilo násilie, všetkého druhu mafianstva a podvodov. Svedčil tomu aj zásah ústavného súdu, keď porušili práva občana Trnku pri voľbe generálneho prokurátora
Citát z príspevku používateľa Facebooku:
Tak ako arcizločinci a arcizlodeji z ponovembrových vlád a parlamentov nenávidia a pohŕdajú týmto národom, tak my, občania, sa ich musíme naučiť nenávidieť niekoľkonásobne, pohŕdať nimi niekoľkonásobne. Z tejto nenávisti a pohŕdania voči týmto zločincom a zlodejom musí vzniknúť nová revolúcia, ktorá musí obsahovať a relizovať nasledovné: 1-nikdy nezabudnúť!!! 2-nikdy neodpustiť!!! 3-nikdy nemať súcit!!!
Myslím si, že toto nie je správna cesta, mala by nám byť cudzia, nemali by sme ju uznávať ako časť našej politickej kultúry, ako násilný aktívny odpor s kriminálnim konaním. Máme však právo na odpor a je viac možností nenásilneho pasívneho odporu, občianska neposlušnosť. Nemám na mysli ignorovať účasť na predčasných parlamentných voľbách v roku 2012 ale naopak naplno využiť toto občianske právo, právo voliť. Ja ho osobne využijem tak, že nebudem voliť žiadnu politickú stranu ktorá by javila čo i len náznak, aby sa opäť u nás vytvorila hociaká koaličná rada !

Späť na úvodnú stránku