ZRKADLO ČASU 13 - Akcia Gorila odhalila korupciu, o akej sa nám doteraz nesnívalo - očami jednoduchého občana tejto krajiny, Organizácie spojených národov a od roku 2004 aj Európskej únie
Tento dokument html nie je pre diplomatov, ľudí vo vysokej politike na svetovej scéne, prezidentov veľmocí na tejto planéte, politológov odchovaných na univerzitách zvučného mena a podobne, ale o nich. Vytvoril ho jednoduchý občan bez vysokoškolského vzdelania, bez akademického titulu, dostatočných publikačných skuseností, ale s veľkými životnými skúsenosťami získaných z obdobia pred druhou svetovou vojnou, po druhej svetovej vojne a z rôznych spoločenských režimov, demokracií rôznych typov od kapitalistickej, socialistickej, opäť kapitalistickej až po pokročilú, vyspelú americkú demokraciu nanucovanú celému svetu ( okupačná demokracia).TOTO VŠETKO malo byť skryté pred nami, pred zrakmi jednouchých občanov

Akcia Gorila odhalila korupciu, o akej sa nám doteraz nesnívalo Prepisy rozhovorov medzi spolumajiteľom skupiny Penta Jaroslavom Haščákom a vysokými štátnymi funkcionármi a politikmi vznikli na základe odpočúvania konšpiračného bytu tohto podnikateľa na Vazovovej ulici v Bratislave, ktoré v rokoch 2005 – 2006 uskutočnila Slovenská informačná služba. Táto akcia mala krycí názov Gorila. Zverejnené dokumenty odhalili, že pravica i ľavica slúžia len svojim mecenášom, a nie bežným občanom Slovenska. Parlamentné strany sú nakazené korupciou a touto nákazou infikovali celý štát. Akcia SIS Gorila prebiehala v rokoch 2005 – 2006. Vtedy bol riaditeľ služby osobný nominant premiéra Mikuláša Dzurindu – Ladislav Pittner. Na jeho miesto nastúpil po voľbách v roku 2006 osobný nominant premiéra Róberta Fica – Jozef Magala. Po ňom sa stal v roku 2010 šéfom SIS osobný nominant premiérky Ivety Radičovej – Karol Mitrík. Za Dzurindovho Pittnera SIS odhalila rozsiahlu korupciu na najvyššej politickej úrovni, ale zámerne nekonala, lebo politici ju prinútili mlčať. Za Ficovho Magalu sa celý problém pozametal ešte hlbšie pod koberec. Za Radičovej Mitríka sa toto ututlávanie dokonalo. Námestníkov riaditeľa SIS si za Pittnera nominovalo KDH a za Mitríka SaS. Aj tí sprisahanecky mlčali. K akcii Gorila existujú príslušné rozhodnutia súdu o vydaní súhlasu na odpočúvanie bytového priestoru, kde si politici, policajti a funkcionári Fondu národného majetku dohadovali špinavé kšefty s predstaviteľom skupiny Penta Jaroslavom Haščákom. Prinajmenšom na základe týchto písomných dôkazov je možné celý prípad aspoň čiastočne rekonštruovať, aj keď temné sily slovenskej politiky pravdepodobne urobili všetko pre to, aby sa v SIS spisy a zvukové záznamy stratili. Súčasný riaditeľ SIS Karol Mitrík už raz zamietol žiadosť polície, aby v tejto veci zbavil mlčanlivosti príslušníkov tajnej služby. Rovnako prezident Ivan Gašparovič odmietol zbaviť mlčanlivosti bývalého riaditeľa SIS Jozefa Magalu. Nie je práve tento fakt dôkazom rozsiahleho sprisahania? Prečo páni Mitrík a Gašparovič nechcú, aby sa Gorila preverila? Iba zbavenie mlčanlivosti príslušníkov tajnej služby môže potvrdiť alebo vyvrátiť, či sú dokumenty z akcie Gorila pravé alebo sfalšované. Do chvíle, kým nebudú zbavení mlčanlivosti kľúčoví príslušníci SIS, ktorí môžu vniesť do veci jasno, je Karol Mitrík spolupáchateľom tohto sprisahania. A ak ho napriek nečinnosti premiérka Iveta Radičová neodvolá, stáva sa súčasťou tohto sprisahania aj ona.
( prevzaté z internetu )

POVEDALI O GORILE:
FICO: "Neťahajte nás do toho."
RADIČOVÁ: "...kombinácia právd, poloprávd a lží..."
LIPŠIC: "Gorila má skutkový základ."
MIKLOŠ: "Bubeníkovú poznám dlhé roky... dôverujem jej"


POVEDALI O GORILE:
Politici, novinári, politologovia, ekonomici, používatelia facebooku, zástupci rôznych občianskych združení a iní

17/01/2012
Pavol Pavlík, dvojka na kandidátke 99% - občiansky hlas: "Táto najväčšia korupčná kauza v histórii Slovenska len dokazuje, že je načase, aby odišla celá generácia politikov počnúc Dzurindom, cez Hrušovského až po Bugára.”
(topky.sk)
17/01/2012
Spolumajiteľ Penty Eduard Maták: "Ja a ani firma sme však nikdy neboli v pozícii svedka alebo aktívneho účastníka čohokoľvek, čo by malo prvky korupčného správania." (Sme)
16/01/2012
Bývalý šéf NBÚ Ján Mojžiš v odpovedi na otázku, či má politické ambície povedal: " ...môj návrat do politiky súvisí aj s tým, že ako podnikateľ tu nemôžem normálne fungovať".
15/01/2012
Minister vnútra Daniel Lipšic za KDH: "Mnohé elity na Slovensku vrátane elít v justícii nemajú záujem na vyšetrení tejto kauzy. Považujem tento prípad za najzávažnejšie podozrenie z prepojenia politiky a finančných skupín od roku 1989."
(webnoviny.sk)
13/01/2012
Predseda SDKÚ-DS Mikuláš Dzurinda: "Možno čas ukáže, že to, čo sa stalo, nás ešte viacej zblíži aj s KDH, aj s Mostom-Híd, a možno aj so SaS." (Pravda)
13/01/2012
Martin Danko, PR manažér Penty: "Voči pánovi Nicholsonovi pripravujeme právne kroky za celý rad jeho výrokov, ktorými bez ohľadu na prebiehajúce a aj v minulosti ukončené vyšetrovanie tejto kauzy zásadne poškodzuje našu spoločnosť. Svoje vlastné závery pritom formuluje ako nespochybniteľné pravdy. Trváme na tom, že uvedené materiály sú účelovou spravodajskou hrou, ktorá pravdepodobne vznikla s cieľom diskreditácie osôb, ktoré sú spomínané v týchto materiáloch, pričom za spôsobom ich zverejnenia vidíme snahu ovplyvniť predčasné parlamentné voľby na Slovensku. Za najvážnejší nezmysel, ktorý obsahujú tieto materiály, považujeme zmienky o údajnom korupčnom jednaní zo strany našich predstaviteľov, pričom kategoricky popierame, že by k takémuto jednaniu došlo."
(Život)
13/01/2012
Pavol Pavlík, dvojka na kandidátnej listine 99%: "Minister financií a podpredseda SDKÚ nesie plnú politickú zodpovednosť za konanie svojej nominantky Anny Bubeníkovej, ktorá je jednou z troch hlavných podozrivých v kauze Gorila."
12/01/2012
Poslanec SDKÚ Martin Pado (za druhej Dzurindovej vlády minister vnútra) o podkladoch ku Gorile zo SIS: "Všetko, čo som dostal, poslal som orgánom činným v trestnom konaní."
12/01/2012
Bývalý predseda vlády Mikuláš Dzurinda: "Vlády pod mojím vedením sa nikdy nerozhodovali pod tlakom finančných skupín, za toto ručím vlastným krkom." (Plus 7 dní)
11/01/2012
99% - občiansky hlas: "SDKÚ sa postojom k Anne Bubeníkovej vrátila do obdobia 90-tych rokov, keď vládne strany kryli také zločiny, akými bolo zavlečenie Michala Kováča ml. do cudziny alebo sa podieľali na drancovaní štátu formou divokej privatizácie."
11/01/2012
Jaroslav Spišiak, policjaný prezident: "Prekvapilo ma, že v čase, keď sa tie udalosti diali a podľa medializácie nahrávali, ak to možno považovať za pravdu, neboli o tom informované príslušné zložky Policajného zboru. Ak naozaj v tom čase tajná služba mala tak blízko k priamym informáciám o tom, čo sa tu má udiať, spojila by sa s nami a my by sme to vedeli trestnoprocesne zadokumentovať, žiadny problém Gorila by tu nebol."
(SME)
10/01/2012
Ivan Mikloš (SDKÚ), minister financií: "Pani Bubeníkovú poznám dlhé roky a nemám dôvod jej nedôverovať, dôverujem jej.“ (www.hnonline.sk)
10/01/2012
Juraj Miškov (SaS), minister hospodárstva: "Aj keď sú obvinenia zatiaľ nepotvrdené oficiálnym vyšetrovaním, sú také závažné, že ich nemožno politicky prehliadať." (Hospodárske noviny)
10/01/2012
Jirko Malchárek, jedna z kľúčových postáv Gorily: "Táto mediálna kauza je vyvolaná predvolebnou snahou politikov a iných ľudí na seba upozorniť, a to aj za cenu použitia anonymného textu zaveseného na internete."
(Hospodárske noviny)
10/01/2012
Daniel Lipšic (KDH), minister vnútra: "Viaceré osoby potvrdili pravosť informácií vGorile. Takže Gorila má skutkový základ." (Hospodárske noviny)
07/01/2012
Iveta Radičová (SDKÚ), predsedníčka vlády: „"Rozlíšenie medzi faktami a spravodajskými hrami nie je jednoduché. To, že je tam kombinácia právd, poloprávd a lží, o tom dnes už niet pochýb.
(Slovenský rozhlas)
05/01/2012
Anna Bubeníková, jedna z kľúčových postáv Gorily: "Podávam trestné oznámenie za trestný čin ohovárania, keďže táto vykonštruovaná kauza sa deje v úmysle poškodiť ma v práci a rodinnom živote.“
(SME)
03/01/2012
Alena Dušatková, prvá dáma kandidátnej listiny 99%: „V prípade Gorila sú okrem slovenských veľkopodnikateľov, politikov a vysokých štátnych funkcionárov podozriví aj predstavitelia zahraničných firiem, pretože podľa zverejnených dokumentov Slovenskej informačnej služby mali vyplácať domácim výpalníkom provízie za privatizáciu a pomáhať slovenským podnikateľským subjektom pri praní špinavých peňazí. Kauza Gorila preto musí byť vyšetrená nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí a na úrovni Európskej únie.“ (www.99percent.sk)
03/01/2012
Róbert Fico, predseda strany Smer: "Pred voľbami je vždy záujem vtiahnuť politické strany do spravodajských hier. Strany ich komentujú a ich komentára sú dezinterpretované. Neťahajte nás do toho."AUTOR STRÁNKY
Nepovie nič iné ako už povedal pri rôznych podobných kauzách, ktoré sa objavujú ako huby po dáždi a strpčujú občanom život v ich dennej bežnej praxi. Celý tento štátny kapitalistický režim je skorumpovaný . Systém, kde politické strany ovládajú štátnu moc, neslúži občianskej spoločnosti. Viackrát sme sa presvedčili, že pravica i ľavica slúžia len svojim mecenášom, a nie bežným občanom Slovenska. Parlamentné strany sú nakazené korupciou a touto nákazou infikovali celý štát. Nielen na celom svete ale aj na Slovensku sa rodí hnutie ( občianske aktivity ), koré je postavené na potrebe prejsť na zmenu nepriamej zastupiteľskej demokracie na demokraciu priamu, kde nebude štátna moc ovládaná politickými stranami ale širokou občianskou spoločnosťou. Z toho vyplýva, že aj na scéne politického života na Slovensku je žiadúca potreba zmeniť riadenie štátnej moci výlučne politickými stranami a väčšiu časť kompetencií odovzdať prostredníctvom priamej demokracie. Táto najväčšia korupčná kauza v histórii Slovenska len dokazuje, že je načase, aby odišla celá generácia politikov počnúc Dzurindom, Miklošom, Fígeľom, Bugárom, Csákym, Hrušovským, Ficom, Slotom, Sulíkom a všekými ďalšími profesionálnymi politikmi ktorí iba profitujú zotrvávaním v parlamente a končia svoju kariernú životnú exstenciu odchodom do dôchodku. Pokiaľ títo ľudia budú aj naďalej pretrvávať a prezentovať sa na politickej scéne Sovenska, nebude mieru "pod olivami". Živia medzi sebou osobnú nenávisť a tá ich blokuje k tomu aby sa podriadili osožnej, spoločnej politike, ktorá by mohla byť plodná, pre nás všetkých bez ohľadu na politickú príslušnosť, pre celú našu slovenskú občiansku spoločnosť
Návrat na úvodnú stránku